מפת אתר English

Top Extra


דף הבית פרופיל חברה חברות מוצרים טכנולוגיה החנות קישורים חדשות צור קשר
סרטים
טיפים והנחיות
כתבות

בחירת נעל טיולים

Tibet GTX 

 

בבחירת הנעל לטיול שלך חשוב לשים דגש על מספר נתונים אשר יעשו את ההבדל בין טיול חלק ובין טיול מוגבל בגלל כאבי רגליים או גב.

  1. החומר ממנו עשויה הנעל - שים דגש על התאמה בין החומר ממנו עשויה גפת הנעל לבין סוג הטיול אותו אתה מתכנן. 
  • גפה עור - גפת העור Nobuk של חברת La Sportiva עשויה חתיכה אחת כך שאטימות למים בנעל חדשה מצוינת, אך לאחר זמן ושימוש רב וללא טיפול תדרדר האטימות. נעל עור מלא מתאימה יותר לטיולים בהם תפגשו טמפרטורות נמוכות. למרות זאת הנעל מאווררת ולא תסבלו ממנה בטמפרטורות גבוהות גם כן.
  • גפה משולבת בד ועור- גפה משולבת חדירה יותר למים אלא אם היא בעלת טכנולוגיית GoreTex. גפה זו מאווררת יותר ומתאימה לטיולים בהם לא תפגשו טמפרטורות נמוכות במיוחד.
  1. הסוליה והסוליה הפנימית - הסוליה היא גורם חשוב וקיימים הבדלים בין סוליות וכל סוליה והייעוד שלה. Vibram היא יצרנית הסוליות הנחשבת למובילה בתחום, אבל חשוב להבין שלכל סוליה של Vibram הייעוד שלה ובחירת סוליה לא נכונה עלולה לגרום לכאבי רגליים או גב. הסוליות המשולבות בנעלי טיולים של חברת La Sportiva מתאימות ומיועדות לטיולים ארוכים וקצרים כאחד. הסוליה הפנימית היא סוליה שלא רואים בעין אך היא החשובה ביותר. השקעה בטכנולוגיות הסוליה הפנימית כמו בחברת La Sportiva גורמת לנעל להיות נוחה לאורך זמן ארוך ולא רק בחנות, ומצמצמת בצורה משמעותית כאבי גב ורגליים כתוצאה ממשקלים כבדים או צעידות ארוכות.
  2. המידה  - כאשר מודדים נעל טיולים לטיול ארוך, חשוב לבוא עם הציוד בו תשתמשו בטיול. בין אם זה מדרס או גרביים, ההבדל בין נוח ללא נוח הוא בדברים הקטנים. נקודה נוספת שחשוב לציין היא שנעלי La Sportiva עשויות עבודת יד וברובן חומרים טבעיים, לכן עלול להיות הבדלים קטנים בין זוגות במידות זהות. הבדלים קטנים אלה הם רק הוכחה נוספת לזה שנעלי La Sportiva עשויות עבודת יד ולא ייצור תעשייתי. מה שאתה מחפש זו מידה בה אצבעות הגליים שלך רחוקות מעט ככל האפשר מקדמת הנעל, בזמן שהשרוכים יושבים מעל קשת הרגל. לשם בדיקת אורך הנעל עליך להיות מסוגל לדחוף אצבע אחת מאחורי העקב, בזמן עמידה, כאשר השרוכים לא קשורים ואצבעות הרגל בדיוק נוגעות בקדמת הנעל. הגורם החשוב ביותר הוא התאמת הנעל מעל לקשת הרגל, כי אם קשירת השרוכים לא מחזיקה את הרגל שלך במקום והיא חופשית בתוך הנעל, הנעל לא תישאר יציבה על הרגל בזמן הליכה. אם הנעל קצרה מדי, האצבעות שלך ימעכו על קדמת הנעל בזמן הליכה במדרון, ואם היא ארוכה מדי, העקב יחליק מעלה ומטה בכל צעד, ויגרום לך לשלפוחיות ויבלות.

לסיכום, קח את הזמן שלך בבחירת הנעל, במיוחד אם זו הנעל עליה אתה מתכוון להסתמך בטרק או טיול כלשהו כדי שתוכל להינות מהטיול ולא לסבול מהרגליים.

 

 

Designed by Duck Design   Powered by: Upsite.co.il